CreatEd 2017

CreatEd 2016
Date
Thursday 22 June 2017 17.00 to Sunday 25 June 2017 16.00
Contact

rose.beattie@falmouth.ac.uk

CreatEd is a showcase of creative work by GCSE and A Level students across Cornwall. 

Winners

Category NameSchool
Fine ArtGCSECherry SinTruro School
Post 16Ellie MooreTruro & Penwith College
Fashion and TextilesGCSEHolly McClarySt Ives School
Post 16Alice BarryTruro High School for Girls
GraphicsGCSEFinty TrevethickSt Ives School
Post 16James Francis-KingTruro & Penwith College
Film and AnimationGCSE  
Post 16Cameron RocardTruro & Penwith College
JournalismGCSE  
Post 16Georgie TannerNewquay Tretherras
PhotographyGCSEMax RoweMounts Bay Academy
Post 16Zoie BeckTruro & Penwith College
Product DesignGCSESean HeaneyTruro School
Post 16George HooperLaunceston College
Creative Writing and PoetryGCSELouis WoodSt Ives School
Post 16Emily Elwell DeightonTruro High School for Girls
MusicGCSEHania BarendtRoseland Academy
Post 16Felix SmithTreviglas Community College
DramaGCSE  
Post 16Sophie HowardTreviglas Community College
DanceGCSEJade GilcrestFalmouth School
Post 16Sophie HowardTreviglas Community College
GamesGCSEFinley EndersbyHayle Community School
Post 16Robert DormanBodmin College

Highly Commended

Emily Hadwell
Rosie McVery
Vanessa Viera
Bryony Chorman
Felix McCrossen Sadler
Emelia Long
Sophie Rowe
Charlie Clifford
Shannon Reed
Emily Hurst
Millie Blakeburne
Beth Recider
Rosie Tuft
Carlos Enique
Maddie White
Lauren Reed
Claudia Lechman
Rebe Winn
Esme Landsdowne
Ella Blatchford
Jay Britcliffe
Ellie Moore
Cherry Sin
Rachel Walker
Millie Holland
Megan White
Millie Charlton
Holly McClary
Rosie Hastings
Alice Barry
Romana Pascoe
Chloe Booth
Adam Dymond
Emily Howarth
Louis Hayes
Tegan Trethwey
Connor Bagley
Henry Atygo
Elliot Tratt
Rowan Barnes
Tom Bath
FJE Stowell
Joe Routley
Rosie Malham
Bea Swallow
Louis Wood
Eugenie Nevin
Emily Elwell Deighton
Jack Trotter
Dom Moran
Joe Surrage
Owen Hunt
Hania Barendt
Yana Brunna
Harry Weir
Karen Chan
Felix Smith
Lewis Bailey
Olivia Coon
Sophie Howard
Talia Hooper
Maté Hovanecz
Ethan King
Jade Gilcrest
Sophie Howard
Melanie Whitehead Smith
Tom Vare
Harry Gilruth
Kirsty Sewell
Caden Hawke
Keaston Roach
Millie Holland
Finty Trevethick
Louis Wood
Rosie Rayson
Elizabeth Biggs
James Francis King
Sam Bellinger
Connie Faraway
Zac Vincent
Roisin Cheetham
Lowenna Merrith
George Hudson
Kayleigh Barclay
Cameron Rocard
Will McLeod
Georgie Tanner
Alice Chuter
Max Rowe
Josh Stephens
Francesca Batten
Rebe Winn
Holly Sargent
David Carter
Jessica Davy
Zoe Beck
Will Pace-Linsell
Callum Mathews
Beth Alexander
Tara Daunt
Mae Collier
Georgina Tanner
Yzella Barker-Warne
Emily Graham
Chantelle Davidson
Francesca Rowe
James Street
Tyler Madison
Joe Hatwell
Ellie Ames
Tarron Hancock
Olivia Hawkim
Marcus McKenzie
Ben Keast
Jami Zichitella
Sean Heaney
George Hooper
Kacey Seaton
Jess Angwin
Lewis Hicks
Luke Osborne
Tyler Smith
Jordan Thomas
Altitude Dance
Victoria School
Finley Endersby
Robert Dorman
Jake Quick
Ross Warren
Bradley Drowne
Katrina Kundzina

Categories